רפלקסולוגיה
רפלקסולוגיה הינה שיטת טיפול ואבחון ברפואה משלימה אשר מקורותיה, נראו לראשונה במצרים העתיקה לפני כחמשת אלפים שנים. ציורי קיר שהתגלו ובהם נראים אנשים שמטפלים דרך כפות הרגליים, הביאו להנחה כי משם התפתחה שיטת טיפול זו. כמובן שאף אחד לא באמת יודע היכן בדיוק צמחה שיטת הרפלקסולוגיה ומדובר בתאוריות, אך אין זה משנה לעצם העובדה כי השיטה קיימת היום והיא יעילה. לפני כ 100 שנה, רופא אף אוזן גרון בארצות הברית, החל לפתח את השיטה לצורתה הנוכחית כפי שהיא היום במערב. בבסיס השיטה, עומדת ההבנה כי הגוף וכל מערכותיו, משתקפים בכפות הרגליים ועל ידי עיסוי ולחיצות באיזורים מסויימים ובעוצמות משתנות, ניתן להשפיע עליו.
המילה רפלקסולוגיה מתחלקת לשתי מילים. "רפלקס" מהמילה reflection באנגלית = השתקפות והמילה לוגיה מהמילה לוגוס ביוונית, אשר  פירושה הוא מדע.
בדומה לפסיכולוגיה שהיא מדע הנפש או תורת הנפש (פסיכו=נפש), רפלקסולוגיה היא תורת ההשתקפות. ישנם איברים נוספים, אשר הגוף משתקף בהם אך הרפלקסולוגיה, מוכרת כשיטת טיפול המתמקדת בכפות הרגליים.
אני מטפל ברפלקסולוגיה מאז 2003 בהצלחה רבה. כמו בטיפולי מגע אחרים שאני עושה, אני מאוד מאמין בשילוב טיפולים.
הטיפול ברפלקסולוגיה מתאים למגוון רחב של בעיות ובעיקר, כל אחד יכול להנות ממנו.


 • טיפול מצויין לכאבי גב
 • הרפלקסולוגיה מתאימה לטיפול בכאבי ראש כרוניים
 • טיפול במיגרנה
 • כאבים בכפות הרגליים
 • לסובלים מעצירות כרונית
 • קשיי נשימה
 • לכל מי שמחפש לעצמו טיפול נעים ומרגיע
 • הורדת מתח נפשי ועוד...
   
   
   
    


לא קשה להבחין, כי כפות הרגליים הן הבסיס שעליו אנו עומדים. כל כובד משקלינו מתנקז אליהן והעומס עליהן הוא רב. כף הרגל בנוייה מעשרות מפרקים, שרירים, ועצמות אשר יוצרים מבנה קשתי ייחודי. מבנה זה נועד על מנת לבצע התאמה בין משטח כף הרגל, למשטח שעליו אנו דורכים ועל מנת להעניק גמישות לכף הרגל בזמן הליכה, ריצה או כל פעולה אחרת שאנו עושים תוך שימוש בכפות הרגליים. לכפות רגליים, שחסר להן את הגמישות והאלסטיות הנדרשת, תהיה השפעה לא טובה על היציבה, על היכולת שלנו ללכת לבצע הליכה לזמן ממושך והליכה על משטחים לא ישרים. בטיפולי רפלקסולוגיה, כפי שמתבצעים על ידי בקליניקה, ישנה התייחסות רבה למבנה האנטומי של כף הרגל. גישה זו, אשר משלבת התייחסות אורטופדית והתייחסות רפלקסולוגית, תורמת במידה רבה ליעילות הטיפול ולהנאה גדולה יותר. כמו בכל שיטת טיפול, חלק מהטיפול נשען על האינטואיצייה של המטפל ועל יכולת ההקשבה שלו.הידע ברפלקסולוגיה הוא רחב מאד וההשפעות ההוליסטיות (יחסי הגומלין בין הגוף והנפש) בין האיברים השונים הן רבות ואינן ברורות וחדות. רפלקסולגיה היא לא מדע ולכן, ישנה חשיבות רבה ליכולותיו האינטואיטיביות של המטפל וליכולת ההקשבה שלו.אינטואיצייה ויכולת הקשבה, הן פועל יוצא של ידע אישי, נסיון חיים ויכולות ריגשיות של

המטפל.כאשר למטפל יש ידע במספר שיטות טיפול, הדבר יחדד את היכולת האינטואיטיבית שלו מכיוון שיש ביכולתו לראות את הדברים מנקודות מבט שונות.כאשר המטפל שקט ורגוע יותר, יכולת ההקשבה שלו תהיה גבוהה יותר.
 


לטיפול הרפלקסולוגי יש השפעה מרגיעה במיוחד ושונה משאר הטיפולים אשר עושים שימוש במגע.
ישנם אנשים שטיפולים במגע (עיסוי, טוינה, שיאצו וכו'), מעוררים אצלם חשש ורתיעה מסויימת. לא אוהבים או לא רוצים שיגעו בהם (כל אחד וסיבותיו הלגיטימיות). בטיפול הרפלקסולוגי החשש הזה בדרך כלל אינו קיים, מכיוון שהמגע בגופם הוא אך ורק בכפות הרגליים. כפות הרגליים נתפסות כאיבר מרוחק. טיפול רפלקסולוגי הוא מצויין לאנשים שיש להם קושי עם מגע מכיוון שיהיה להם קל יותר "לתת" את כפות רגליהם ולהתמסר לטיפול ולמגע, מאשר ללכת למטפל שעובד בעיסוי לדוגמא או בכל טכניקה אחרת הכוללת מגע בכל הגוף. עצם היותו של הטיפול הרפלקסולוגי, טיפול שאינו "מאיים", יחד עם השפעותיו המרגיעות ויכולות האבחון ה'נסתרות' שלו, הפך אותו לאחד הטיפולים האלטרנטיביים המבוקשים ברפואה המשלימה.
טואול - בניית אתרים