עיסוי רקמות עמוק - Deep Tissue Bodywork
עיסוי רקמות עמוק הינו תהליך של שחרור מתח מרקמת השריר, הגידים והמפרקים העמוקים יותר. העבודה מתבצעת לאורך ולרוחב הסיבים, לשם שחרור הידבקויות בסיבי השריר. העיסוי מסייע גם לשחרור מתח כרוני בגוף. המתח מתבטא בכווץ של הרקמה ומונע גמישות וזרימה חופשית של דם וחמצן, ועקב כך תפקוד הרקמה נפגם.
 
אני מטפל בשיטת העיסוי רקמות עמוק מאז שנת 2004 ורואה תוצאות טובות ומוצלחות מאוד.
הטיפול מיועד ומועיל לכל אחד. גופנו תמיד זקוק לטיפול, ועיסוי רקמות עמוק יסודי ומניע את הרקמות.
 
טיפול ה- Deep Tissue Bodywork יעיל במצבים הבאים:
# כאבי גב, צוואר וכתפיים
# שחרור מתח בשרירים, שרירים תפוסים
# פריצות דיסק ודפורמציה של השלד, נוקשות
# החלמה מפציעות שונות ופציעות ספורט
# מגבלות תנועה בעקבות בעיה שרירית או מגבלה פציעתית
 

# O.A - אוסטאוארטריטיס (שיגרון ניווני)
# פיברומיאלגיה
# מיגרנות וכאבי ראש
# הפרעות עיכול
# בעיות מתח, חרדה ודיכאון
# נשים - כאבי מחזור, אי סדירות
מדוע עלי לקבל עיסוי רקמות עמוק?

ראשית זה מרגיש טוב!  זהו תהליך נכון לגוף. אנחנו נולדים עם גוף תינוק רך, גמיש, רענן ובריא, עומס החיים ממלא אותנו במתח, רעלים וחולשה ? עיסוי רקמות עמוק פועל להביאנו לקו בריא ומאוזן. העיסוי תורם לאורח חיים בריא וגוף חזק ויציב. חוסר איזון יביא בהמשך לכאבים במקומות שונים כגון כאבי גב ופריצות דיסק. לאחר הטיפול פשוט מרגישים טוב יותר, קלילים יותר, אנרגטים, חזקים וצעירים יותר. את התוצאות אפשר להרגיש מהטיפול הראשון, אך כדי ליצור התקדמות אמיתית, יש צורך בסדרת טיפולים או טיפול תקופתי קבוע ואולי אף בשינויים נוספים בשגרת יומו של המטופל למשל: פעילות גופנית, תזונה ושינויים בהרגלי חיים בהתאם לבעיה.
במהלך הטיפול משתחרר מתח רב, פחדים, כעסים, חרדות וככלל הטיפול מביא לאיזון הגוף והנפש כאחד. הטיפול מחזק את הקשר של המטופל עם גופו, ביטחון עצמי, רוגע, קלילות ושלמות.


איך נעשה הטיפול?
הטיפול מתחיל בשיחה קצרה לגבי הסיבה שלשמה הגיע המטופל, היסטוריה רפואית ומצבו הפיזי והרגשי של המטופל ביום הטיפול. הטיפול נעשה על מיטת טיפולים עם מעט שמן ובד"כ מתמקד באזורים מסוימים ע"פי הצורך.
המטפל משתמש באצבעותיו וידיו על מנת להגיע לרוב השרירים. כל שריר, גיד ומפרק מקבל התיחסות מתחילתו ועד סופו ע"פ הצורך. המטופל משתתף פעיל בטיפול בנשימות,באקטיבציה שרירית ובטכניקת (PNF ( Proprioceptive Neuromuscular Facilitation.
לעיתים אפשר לחוש כאבים קלים לאחר הטיפול (במהלך הטיפול אין כאבים), אם הטיפול נעשה בצורה נכונה יחלפו הכאבים לאחר 12-24 שעות והאיזור יהפוך משוחרר ופתוח. יש נטיה לחשוב כי ככל שהטיפול חזק יותר הוא משרר יותר אך לא כך הדבר. לעיתים אם הלחץ חזק מעבר למה שהמטופל יכול להכיל הטיפול עלול לגרום לספזם ברקמות סמוכות.

לגעת בנפש...
מכוון שהטיפול נעשה ברבדים העמוקים יותר של הגוף, המטפל בעצם נוגע בנפש המטופל דרך גופו. אצבעות המטפל חודרות לא רק לעומק הגוף אלא ממש נוגעות בנקודות מעוררות רגש. המטופל עסוי לצחוק, לבכות או לחוות סוגים שונים של שחרור רגשי כך ניתן ליצור נקיון נפשי ורגשי כאחד.
logo בניית אתרים